Ochsen 
Schweiz / Graubünden / Davos-Platz


Ihr nächster Urlaub steht vor der Tür und Sie suchen ein Hotel zur Entspannung und Erholung? Dann buchen Sie doch einen Aufenthalt im Ochsen, Graubünden. Wir bieten Ihnen preiswerte Komfortzimmer und eine exzellente Küche mit Spezialitäten sowie regionalen Gerichten. Aufgrund der Lage ist das Hotel der perfekte Ausgangspunkt zu vielen Sehenswürdigkeiten in der näheren Umgebung.
[mehr lesen]

früheste Anreise:

späteste Rückreise:

Reisedauer

Reisende

Kinder 

Website des Jahres 2013 Ekomi SSL

Preiskurve Ochsen

Nur
Hotel
ab ,-  p.P.

Cieľ zájazdu: Davos je najvyššie položeným rekreačným, kúpeľným a kongresovým strediskom v Európe. Je to známa alpská a svetová metropola ponúkajúca mnohé možnosti. Malé, avšak napriek tomu svetovo známe švajčiarske mestečko sa nachádza v kantóne Graubünden v nadmorskej výške 1 560 m. Toto živé rekreačné mesto s idylickou prírodou a zároveň výnimočné lyžiarske stredisko ponúka výborné možnosti aj na freeride.

Davoské jazero, lanovky, ktoré Vás vyvezú až do nadmorskej výšky 2 844 m, moderné športové a kongresové centrum - to všetko robí z Davosu obľúbené kúpeľné a zimné stredisko. Každý rok sem zavíta mnoho návštevníkov aj kvôli rôznym športovým akciám, napr. Svetový pohár v bežeckom lyžovaní Medzinárodnej lyžiarskej federácie ako aj O’Neill Snowboard Worldtour. Pestrá ponuka pre rodiny s deťmi, zábava après ski, mnohé možnosti rekreácie a prvotriedna ponuka kulinárskych špecialít sú zárukou perfektnej dovolenky v Davose.Lyžiarska oblasť: Skipas „Davos Klosters Mountains“ umožňuje neopakovateľný zážitok z lyžovania na cca 279 km zjazdoviek v piatich lyžiarskych strediskách Madrisa, Parsenn Davos Klosters, Jakobshorn, Rinerhorn a Pischa (exkl. Schatzalp). V nadmorskej výške od 810 do 2 844 m sa Vám zjazdovky všetkých stupňov náročnosti spolu s 55 lanovkami postarajú o pestrý program. K tomu sa pridá aj vysoká istota snehu, s ktorým si môžete lyžovačku užiť až do apríla!

Komfortná lanovka, ktorá prevezie až 100 osôb, Vás dopraví z Davos do lyžiarskeho strediska Jakobshorn. Skutočným zážitkom bude 12 km dlhý zjazd z vrcholu Weissfluhgipfel do Küblisu s celkovým prevýšením 2 034 m! Okrem toho tu nájdete niekoľko prvotriednych oblastí vhodných pre freeriding, osvetlené zjazdovky a pre tých náročných niekoľko čiernych zjazdoviek. Snowboardisti sa tu budú tiež cítiť ako v raji: v miestnych funparkoch sa pravidelne konajú miestne ako aj medzinárodné súťaže.

Za zmienku stojí aj vrchol Jakobshorn, ktorý je už niekoľko rokov veľmi obľúbeným miestom pre snowboardistov so svojou rampou zvanou Nidecker Monsterpipe. Taktiež v iných areáloch sa stretnete s osvetlenými atrakciami ako napr. halfpipe, kicker, rail či boardercross. V oblasti Pischa nájdete svahy pre freeride, ktoré patria k tým najväčším vo Švajčiarsku.

Na jednoduchých zjazdovkách a cvičných krajinkách na Riterhorne si prídu na svoje predovšetkým rodiny s deťmi. Široké zjazdovky na Jakobshorne sú veľmi vhodné pre rodiny s deťmi. Na Bolgu, na úpätí Jakobshornu, môžu malý návštevníci objavovať fascináciu lyžiarskym športom v detskej škole s Disney-parkourom a rodičia si môžu užívať slnečné lúče v plážových košoch. Pútavým miestom pre rodiny s deťmi je taktiež Madrisa.

Lyžiarske stredisko vám poskytuje celkom 20 Wi-Fi hotspotov, prevažne v horských reštauráciách a gastronomických podnikoch.záruka snehu (01.01. - 15.03.): V prípade, že 5 dní pred začiatkom zájazdu (deň príjazdu) budú lyžiarske strediská, ktoré sú zahrnuté vo Vami objednanom skipase, zatvorené kvôli nedostatku snehu, môžete bezplatne preobjednať zájazd do iného lyžiarskeho strediska v rovnakom termíne (pokiaľ sú voľné kapacity, platí potom cena nového zájazdu v deň pôvodnej objednávky; platné pre zájazdy v termíne príchodu od 01.01. do 15.03.).


Na uplatnenie záruky snehu nás prosím kontaktujte v daný deň (5 dní pred nástupom na Váš zájazd, napr. v pondelok, ak je dňom Vášho príchodu sobota) prostredníctvom emailu na zarukasnehu-sk@snowtrex.com.Pozor: Achtung: Z údajov uvedených v objednávacom procese sa dozviete, či sú ďalšie služby zahrnuté v cene zájazdu.Poloha a vybavenie: Príjemný dvojhiezdičkový hotel Ochsen sa nachádza v centre strediska Davos. Do lyžiarskeho strediska a lanovke Jakobshorn je to cca 300 m a zastávku skibusu nájdete v bezprostrednej blízkosti od ubytovacieho zariadenia (cca 50 m). Ubytovacie zariadenie sa skladá z hlavnej budovy a v bezprostrednej blízkosti ležiacich vedľajších budov. K zariadeniu hotela patrí recepcia, výťah, Wi-Fi (v cene, vo verejných priestoroch hotela), jedáleň na podávanie raňajok, reštaurácia, bar a lyžiareň. Parkovacie miesta sú vzdialené cca 300 m, voľné podľa dostupnosti a za poplatok. Parkovacia garáž sa nachádza pri stanici približne 300 m od hotela (za poplatok).

Izby
Útulné izby sú vybavené kúpeľňou s vaňou alebo sprchou s WC, satelitnou TV, telefónom, rádiom a niektoré aj s balkónom. Podľa typu izby môže byť ubytovanie v hlavnej budove ako aj v priľahlej vedľajšej budove.

Stravovanie
V cene sú zahrnuté výdatné raňajky formou švédskych stolov.Zahrnuté služby:

 • prenocovanie podľa objednávky
 • strava podľa objednávky
 • detská postieľka (na vyžiadanie a podľa dostupnosti)
 • detská stolička (na vyžiadanie a podľa dostupnosti)Na želanie v mieste pobytu:

 • miesta na parkovanie: 10 CHF na deň (podľa dostupnosti)
 • parkovacia garáž (cca 300 m od hotela): 15 CHF na deň (podľa dostupnosti)Poplatky v mieste pobytu:

 • čipová karta (skipas a kľúče od izby): 20 CHFDomáce zvieratá:

 • Domáce zvieratá nie sú dovolenéZľavy: Trojlôžková izba sprcha/WC (hlavná budova), R - pri ubytovaní s 2 osobami platiacimi plnú sumu obdržia ďalší účastníci zájazdu nasledovnú zľavu:

 • do 5 rokov 100%
 • 6 do 12 rokov 30%
 • 13 do 17 rokov 15%Dôležité pokyny:

 • Deti do 5 rokov vrátane, môžu lyžovať bezplatne, pre využitie lanoviek v údolí je nutné zakúpiť skipas zvlášť (poldenní, denní, bodový skipas).
 • Pri objednávke viaclôžkových izieb alebo izieb s prístelkami nevzniká pri nedostatočnom obsadení nárok na dodatočné postele.Izba:Dvojlôžková izba sprcha/WC (vedľajšia budova), R:

 • útulné a štandardné izby so satelitnou TV
 • niektoré s balkónomTrojlôžková izba sprcha/WC (hlavná budova), R:

 • útulné izby superior so satelitnou TV
 • niektoré s balkónom
 • Temperatur für Vaduz, Liechtenstein
   Absolutes Min ℃
   Absolutes Max ℃
   Maximum ℃
   Minimum ℃
   
 • Relative Feuchte für Vaduz, Liechtenstein
 • Niederschlag für Vaduz, Liechtenstein
 • Sonnenscheindauer für Vaduz, Liechtenstein
+
Durchschnittswerte einblenden


*zzgl. Serviceentgelt, das zunächst Ihrem Bordkonto automatisch belastet wird. Es steht Ihnen jedoch frei, den Betrag erhöhen, reduzieren oder stornieren zu lassen.
**0,20 Euro/Min. aus dem österreichischen Festnetz und 0,08 CHF/Min. aus dem Schweizer Festnetz, Mobilfunkpreise können abweichen.
''

Bewertungs-
zertifikat
''

Die beliebteste
Website 2013
''


Sehr gut im
Service
''


Sehr gut in
Preis/Leistung
''

iPhone/iPad
App
''

Android
App
''

DeutschlandCard

Mehr Informationen über sonnenklar.TV sonnenklar.TV bei Google+ sonnenklar.TV bei Facebook sonnenklar.TV bei youtube

sonnenklar.TV - Ihr Reisebüro im Fernsehen und im Internet. Reisevideos und Top-Angebote aus den Sendungen von sonnenklar.TV sowie Frühbucherangebote und aktuelle Last Minute Reisen lassen keine Reisewünsche offen. Das Angebot reicht von Kurzfristreisen über Städtereisen, Wellness- und Wochenendreisen bis hin zu Last Minute Flügen und Hotels. Aber auch Liebhaber von Ferienwohnungen kommen bei uns auf Ihre Kosten. Ebenso lassen sich Kreuzfahrten einfach und bequem online buchen.

Wir arbeiten nach dem Motto: 4-Sterne-Reisen zu 2-Sterne-Preisen. sonnenklar.TV - Hier kommen Sie gut weg.

Partner von sonnenklar.TV: BigXtra Touristik GmbH, 5vorFlug, driveFTI, FTI Touristik GmbH